MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

GB   |   1982   |   95 minut   |   Hudební

Legendární film podle stejnojmenného alba skupiny Pink Floyd.

Kultovní snímek Pink Floyd: The Wall je jedním z mála filmových děl experimentujících s ryze hudební látkou. Na počátku bylo mimořádně úspěšné stejnojmenné dvojalbum populární skupiny Pink Floyd.

Po úspěchu jeho jevištního zpracování se režisér Alan Parker ujal režie celovečerního filmu; naposledy byla The Wall inscenována ve scénické podobě v roce 1989 u příležitosti zbourání Berlínské zdi (ovšem bez Pink Floyd). Parkerův zájem o propojení hudebního námětu a hraného filmu se na počátku 80. let projevil už snímkem Sláva.

V náročném filmovém projektu Pink Floyd: The Wall se však tvůrce přiblížil poetice hudebního tvaru mnohem zajímavějším a v kinematografických dějinách jedinečným způsobem. Podle scénáře vůdčího ducha skupiny Rogera Waterse vznikl film, jenž je tříští symbolických obrazů a animovaných sekvencí (Gerald Scarfe), volně spojených písněmi a situací fiktivní hlavní postavy rockové hvězdy Pinka.

Hrají: Bob Geldof, Christine Hargreaves, James Laurenson, Eleanor David, Kevin McKeon, Bob Hoskins, David Bingham

režie: Alan Parker, scénář: Roger Waters, kamera: Peter Biziou, hudba: Pink Floyd

Pink Floyd: The Wall

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK