MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Karel Svoboda: Šťastná léta

Karel Svoboda: Šťastná léta

ČR   |   2020   |   95 minut   |   Dokument

Život českého hitmakera Karla Svobody plní dodnes přední stránky novin, ale i přesto je stále obestřen tajemstvím. Jako jeden z mála českých hudebních skladatelů dokázal se svou hudbou dobýt srdce posluchačů po celém světě. V roce 1968 složil hit Lady Karneval, s níž Karel Gott uchvátil publikum na festivalu v brazilském Rio de Janeiru, a oba Karly znal náhle celý svět.

Dařilo se mu i v soukromí, oženil se se svou přítelkyní Hanou a narodily se jim děti Jana a Petr. Vila v Jevanech se proměnila v malý soukromý ráj, kam to měli jeho nejbližší přátelé Gott a Štaidl coby kamenem dohodil.

Karel si zde vybudoval tvůrčí zázemí, žil obklopen láskou a hity z něj doslova padaly jeden za druhým. Mnozí ho znali jako přítele, s nímž je legrace a který nezkazí žádnou zábavu…

Karel Svoboda byl vždy veřejně známý, ale jaký byl Karel Svoboda v soukromí? Lze s odstupem času divákům více odkrýt jeho osobnost? Dokument Šťastná léta mapuje nejplodnější období jeho života, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby.

Kromě archivních záznamů  a rozhovorů s jeho blízkými spolupracovníky a přáteli, uvidí diváci poprvé i soukromé archivní záběry, které pomohou lépe osvětlit skladatelův vnitřní život.

režie: Petr Klein Svoboda, scénář: Petr Klein Svoboda, kamera: Petr Klein Svoboda, Jan Kadeřábek


KDY HRAJEME

středa 29. 1. od 16.15 česká verze
119 Kč vstupenky
pátek 31. 1. od 16.30 česká verze
119 Kč vstupenky
středa 5. 2. od 16.30 česká verze
119 Kč vstupenky
Karel Svoboda: Šťastná léta

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK