MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Last Christmas

Last Christmas

GB-USA   |   2019   |   103 minut   |   Romantická komedie

Někdy prostě musíte uvěřit.

Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela Last Christmas.

Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma, trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát.

Od vánočních klasik Láska nebeská a Prázdniny tu snad nebyl romantický film, který se tak silně spojuje s obdobím plným světel, dárků a rozlitého svařáku. Až Emma Thompson oprášila nápad, který ji vnuknul její kamarád, předčasně zesnulý zpěvák George Michael, a napsala scénář podle jeho věčného vánočního hitu Last Christmas.

Lze stvořit celovečerní film podle jedné písničky? O tom nepochybujte. Když máte Oscara za nejlepší scénář (Rozum a cit) a ve filmografii úspěšné Dítě Bridget Jonesové, nemusíte se ničeho bát.

Hrají: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh, Patti LuPone

režie: Paul Feig, scénář: Emma Thompson, Bryony Kimmings, kamera: John Schwartzman, hudba: Theodore Shapiro


KDY HRAJEME

sobota 7. 12. od 16.15 anglicky, české titulky
Dolby Surround 7.1
129 Kč vstupenky
úterý 10. 12. od 16.30 anglicky, české titulky
Dolby Surround 7.1
129 Kč vstupenky
neděle 22. 12. od 16.15 anglicky, české titulky
Dolby Surround 7.1
129 Kč vstupenky
Last Christmas

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK