MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

ČR-SR   |   2019   |   102 minut   |   Dokument

Životní cesta jedinečného básníka a divadelníka, který ovlivnil několik generací.

Jiří Suchý svým všestranným geniálním talentem ovlivnil v průběhu šedesáti let své tvůrčí dráhy několik generací. Svými písňovými a divadelními texty obohatil s nevídanou působivostí nejen český jazyk, ale i naše kulturní bohatství.

V průběhu šedesáti let uvedl v Semaforu stovku her, napsal texty k 1400 písním a složil hudbu k 500 songům. „Dodnes mi není jasný, jak vznikne nápad. Mám ctižádost, aby to dobrý, co jsem napsal, mě přežilo…,“ zazní mimo jiné z umělcových úst ve filmu.

O Jiřím Suchém byly už v minulosti natočeny filmy, které se zaměřovaly spíše na konkrétní mezníky jeho divadelní tvorby. Film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát se více věnuje umělcovu životu.

Hlavním cílem Olgy Sommerové bylo vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. Film ho představí v archivních záběrech, ale soustředí se i na jeho současnou tvorbu, a situace z profesního a osobního života.

Hrají: Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Ondřej Suchý, Jakub Suchý, Tamara Suchá, Vít Suchý, Adam Suchý, Karel Gott, Stanislav Štepka, Irena Zlámalová, Soubor divadla SEMAFOR

režie: Olga Sommerová, scénář: Olga Sommerová, kamera: Olga Špátová, hudba: Jiří Šlitr, Jiří Suchý


KDY HRAJEME

čtvrtek 26. 9. od 18.30 česky, anglické titulky
135 Kč vstupenky
sobota 28. 9. od 16.30 česky, anglické titulky
129 Kč vstupenky
středa 2. 10. od 16.10 česky, anglické titulky
119 Kč vstupenky
Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK