MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Poklad Aztéků

Der Schatz der Azteken

SRN-Itálie   |   1965   |   97 minut   |   Dobrodružný

Další dobrodružství románových hrdinů Karla Maye.

Mexiko 1864. Země je obsazena Francouzi. Napoleon III. navzdory odporu lidu prohlásil za mexického císaře arcivévodu Maxmiliána Rakouského. Mexický prezident Juarez však boj proti Francouzům nevzdal.

Do země stižené občanskou válkou přijíždí v utajení Juarezův přítel a poradce doktor Sternau, jenž se vrací z USA z cesty za prezidentem Lincolnem s prosbou o finanční a zbrojní podporu. Následně má Sternau pro Juarese získat podporu místního hraběte Fernanda di Rodrigandy.

Jeho cesta je však lemována mnohými nebezpečími, a to nejen ze strany Francouzů, ale také nekontrolovatelného Juarezova důstojníka Verodojy i proradného syna hraběte Alfonsa. Ten kvůli dluhům předstírá lásku k indiánské princezně Karaje, která jako jedna z mála ví, kde se ukrývá bájné aztécké zlato.

Na film dějově navazuje snímek Pyramida boha slunce.

Hrají: Lex Barker, Gérard Barray, Michèle Girardon, Rik Battaglia, Alessandra Panaro, Ralf Wolter

režie: Robert Siodmak, námět: Karel May, scénář: Georg Marischka, Robert A. Stemmle, Paul Jarrico, kamera: Siegfried Hold, hudba: Erwin Halletz

Poklad Aztéků

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK