MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Zlo s lidskou tváří

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

USA   |   2019   |   108 minut   |   Kriminální thriller

Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho.

Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Až postupně zjišťuje, že muž, s nímž vedla láskyplný rodinný život, je jedním z nejhledanějších a největších monster Ameriky.

Příběh Teda Bundyho je strašlivý a v mnoha ohledech fascinující i dnes, čtyřicet let poté, co Amerika seděla přilepená k obrazovkám a sledovala soudní proces s ním. Bundy spáchal minimálně třicet vražd mladých žen, všechny omráčil, brutálně uškrtil a znásilnil, často posmrtně.

Jeho krvavý koníček budil hrůzu, přesto se během procesu i po něm stal miláčkem mnoha žen a dívek.

Nebyl to žádný odporný podivín a hnusný vrah, Ted Bundy byl okouzlující, vzdělaný a inteligentní krasavec. Díky svému šarmu se vždy snadno seznámil a odvedl svou oběť bez problémů z veřejného baru někam pryč, kde mohli být sami.

Dvakrát utekl z vězení, jakoukoliv vinu přes deset let popíral a věřil, že svým odzbrojujícím úsměvem a osobním kouzlem si vedle zástupu zamilovaných žen nakonec nakloní i porotu.

Hrají: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, John Malkovich, Jim Parsons, James Hetfield, Haley Joel Osment

režie: Joe Berlinger, scénář: Michael Werwie, kamera: Brandon Trost, hudba: Marco Beltrami, Dennis Smith

Zlo s lidskou tváří

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK