MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Nikdy neodvracej zrak

Werk ohne Autor

SRN-Itálie   |   2018   |   188 minut   |   Drama

Kurt se poprvé s moderním uměním seznámil jako dítě na výstavě „zvrhlého umění“ pořádané nacisty. Po válce pak prokáže svůj talent a studuje výtvarnou akademii ve východoněmeckých Drážďanech.

Zde potkává Ellie a je přesvědčen, že našel lásku svého života. Její otec, prominentní lékař Carl Seeband, s jejich vztahem však zásadně nesouhlasí a snaží se jej jakýmikoliv prostředky zničit. To, co nikdo z nich zatím netuší, je skutečnost, že jejich životy jsou již dávno propojeny hrozným zločinem, do kterého byl Seeband za války zapleten.

Kurtovi a Ellie se nakonec podaří odejít do západoněmeckého Düsseldorfu. Kurt pokračuje ve studiu a hledá ve svobodném světě svůj nový, moderní výtvarný styl.

Životní prožitky a traumata se Kurtovi nakonec stávají inspirací, díky níž začíná tvořit osobité obrazy, které odrážejí nejen jeho vlastní osud, ale i pocity celé poválečné generace.

Hrají: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Oliver Masucci, Saskia Rosendahl, Ina Weisse

režie: Florian Henckel von Donnersmarck, scénář: Florian Henckel von Donnersmarck, kamera: Caleb Deschanel, hudba: Max Richter


KDY HRAJEME

čtvrtek 25. 4. od 20.00 německy, české titulky
129 Kč vstupenky
neděle 28. 4. od 19.30 německy, české titulky
129 Kč vstupenky
úterý 30. 4. od 17.00 německy, české titulky
129 Kč vstupenky
Nikdy neodvracej zrak

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK