MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Po přečtení spalte

Burn After Reading

USA-GB-Francie   |   2008   |   96 minut   |   Černá komedie

Inteligence je relativní.

Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA bojující o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nespějí a Ozzieho začne pořádně chápat snad jen lahev tvrdého alkoholu.

Harry Pfarrer (George Glooney) je domýšlivý úředník ministerstva financí, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton).

Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že si jeho žena chystá vhodnou půdu pro rozvod a rukopisu z jeho počítače se zmocní.

Disk se omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejímu natvrdlému kolegovi Chadu Feldheimerovi (Brad Pitt).

Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k nějaké hotovosti a tak nelení a svůj objev nabídnou komu jinému, než Rusům!

Okamžitě se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být.

Hrají: George Clooney, Brad Pitt, Frances McDormand, John Malkovich, Tilda Swinton

režie: Ethan Coen, Joel Coen, scénář: Ethan Coen, Joel Coen, kamera: Emmanuel Lubezki, hudba: Carter Burwell


KDY HRAJEME

středa 4. 3. od 20.30 anglicky, české titulky
35mm film
135 Kč vstupenky
Po přečtení spalte

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK