MUJBIJAK.CZ : Přihlásit | Registrovat

Vlasy

Hair

USA-SRN   |   1979   |   121 minut   |   Muzikál

Klasický muzikál Miloše Formana.

Film nabitý energií, vášní a hudbou, která kdysi rozhýbala celý národ. Vlasy jsou zábavou a efektní poctou 60. létům minulého století.

Držitel oscara režisér Miloš Forman a scenárista Michael Weller dokázali úžasným způsobem převést broadwayský muzikálový hit do filmové podoby a natočili jeden z nejlepších filmových muzikálů.

Claude Bukowski přijíždí z oklahomské farmy do New Yorku, aby tu za pár dní nastoupil vojenskou službu. Při procházce Central Parkem ale potkává davy hippies, seznamuje se s jedním z jejich vůdců Bergerem a zamiluje se do krásné Sheily.

Aby jí dokázal svou lásku, naruší oficiální slavnost a pustí se tak do několikadenního dobrodružství, které ho zavede do vězení, jezera uprostřed Central Parku a nakonec - do armády.

Ale Berger se snaží Clauda před odjezdem do Vietnamu zachránit a svým úsilím vyvolává řadu bizarních zvratů osudu... s šokujícími důsledky.

Hrají: John Savage, Treat Williams, Beverly D\'Angelo, Annie Golden, Dorsey Wright

režie: Miloš Forman, scénář: Michael Weller, kamera: Miroslav Ondříček, hudba: Galt MacDermot

Vlasy

Více o filmu:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK