MAT spectrum

MAT - DOLBY digital surround EX

A   B   C   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   číslo  
DVD BR
zpět

Pán prstenů: Společenstvo prstenu (4 DVD)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

USA-Nový Zéland   |   2001   |   208 minut   |   Fantastický, Dobrodružný

Speciální rozšířená verze prvního dílu filmové ságy. Jeho moc ovládne každého, kdo po něm zatouží. Jen jediný mu dokáže odolat. Společenstvo devíti jej musí zničit.

Pán prstenů: Společenstvo prstenu (4 DVD)
DVD
nosič č.428
půjčovné 15 Kč
volný


Více o filmu:
ČSFDIMDB

Na trilogii Pán prstenů pracoval oxfordský profesor anglického jazyka a literatury John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) sedmnáct let. Když v roce 1954 vyšly první dva díly, Společenstvo Prstenu a Dvě věže (závěrečný díl Návrat krále o rok později), stala se tato sága jednou z nejvlivnějších knih 20. století.

Podobné dílo nemůže uniknout zájmu filmařů; filmová práva nakonec získal v roce 1969 producent Saul Zaentz. Řada slavných režisérů, mj. Steven Spielberg, George Lucas či Francis Ford Coppola, projevila o tuto látku zájem. Marně.

Až známý novozélandský tvůrce Peter Jackson přišel s obchodní nabídkou: produkční firma Miramax pomůže Zaentzovi dokončit Anglického pacienta za uvolnění práv na Pána prstenů. Zaentz souhlasil, ale pro odpor určité skupiny v Hollywoodu zakotvil nakonec Jackson u menšího studia New Line Cinema a jeden z největších projektů v dějinách kinematografie (natáčely se totiž všechny tři díly najednou) byl odstartován.

Snímek Pán prstenů: Společenstvo prstenu vypráví příběh hobita Froda Pytlíka a jeho druhů. Frodo má Prsten, po němž touží zlý Sauron, aby mohl ve Středozemi nastolit vládu Zla. Tomu se dá zabránit jedině zničením Prstenu přímo v Sauronově říši Mordor.

Frodo se vydává na cestu, ale ne sám. S ohledem na Sauronovu touhu zmocnit se Prstenu je ustanoveno Společenstvo Prstenu. Kromě Froda a jeho tří hobitích přátel jsou zde lidé Aragorn a Boromir, elf Legolas, trpaslík Gimli a vůdce celé skupiny, čaroděj Gandalf. Po prologu, který ve zkratce líčí historii Prstenu, nadchází jejich cesta, jež je strastiplná a velmi nebezpečná. Odvážní cestovatelé mají za sebou i před sebou Sauronovy služebníky i skřetí vojsko...

Tvůrci citlivě respektovali literární předlohu a knižní ilustrace Alana Leeho. Všechny postavy košaté ságy se sice na plátno nevešly a ve filmu najdeme spíše akci než poetiku či květnaté úvahy, ale všichni vypadají a jednají tak, jako jejich knižní předchůdci. Elfové jsou éteričtí a krásní, hobiti roztomilí, Gandalf impozantní i šibalský, skřeti odporní.

Za zmínku stojí i nadmíru šetrné zacházení s digitálními triky. Velcí lidé jsou na plátně společně s hobity jen když je to opravdu nutné. V ostatních případech si režisér vypomohl triky jiného druhu: kamerovou perspektivou, dvojníky (malými i velkými), rychlým střihem.

Výsledkem je špičkové dílo v žánru fantasy, jež nezklame skalní hobitology a prstenofily, ale ani ty, kteří se mezi ně nepočítají. Trilogie vznikla na Novém Zélandu, přičemž tvůrci hojně využili tamních přírodních krás.

Hrají: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Sean Astin, Liv Tyler, Cate Blanchett, Billy Boyd, Dominic Monaghan, John Rhys-Davies, Orlando Bloom, Hugo Weaving, Sean Bean, Ian Holm

Režie: Peter Jackson

Zvuk: anglický 5.1 EX

Titulky: české titulky

Formát obrazu: 1:2,35


MAT aktualityREZERVACE VSTUPENEK
Rezervace vstupenek jsou možné pouze online přes internet, a to pouze pro držitele věrnostních slevových karet.
Telefonické rezervace
nejsou možné.
Online prodej zůstává beze změn. Děkujeme za pochopení.
Postup při online rezervaci najdete na této stránce vpravo.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
REZERVACE RESTAURACE
Zde ve sloupečku OBSAZENÉ TERMÍNY najdete nyní informace o datech, kdy má některá z našich restaurací zadáno pro uzavřenou společnost.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PŮJČOVNA DVD A BD:
Přehled půjčovného ZDE

VÁLEČNÉ A WESTERNY ZA POLOVINU
Ve dnech 20. - 26. 3.
si můžete všechny válečné, vězeňské, katastrofické filmy a westerny
na DVD či Blu-ray discích
půjčovat za poloviční cenu.
DVD starší tituly 20 Kč
Blu-ray starší tituly: 25 Kč

SLEVA SE NEVZTAHUJE
NA NOVINKOVÉ TITULY.
Zde je odkaz na kompletní nabídku zlevněných titulů v akci.

Dále jsme TRVALE ZLEVNILI prvních 2 000 DVD
na cenu 15 Kč, tedy filmy evidenčních čísel 1 - 2000.

Ve dnech 27. 3. - 2. 4. budou
ve slevě sci-fi a fantastické filmy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
OTEVÍRACÍ DOBA

RESTAURACE (suterén)
po-pá 9.00 – 0.00
so-ne 14.00 – 0.00

KAVÁRNA A PŮJČOVNA DVD
po-pá 10.30 – 21.30
so-ne ZAVŘENO

POKLADNA KINA
po-pá 16.00 – 21.00
so-ne 14.00 – 21.00
Na odpolední dětská a zlevněná představení je pokladna otevřena
30 minut před začátkem.
bonusy
Newsletter